Menu Zavrieť

Kundaliny joga s Luciou (Devi Namdass Kaur)

Dátum: 07.10.2021 11:30 - 13:00

O Kundaliny joge a ako pomáha

Pracuje na harmonizácii tela, duše a mysle. Hlavným cieľom Kundalini jogy je prebudiť plný potenciál vedomia v jednotlivcovi. Preto je tiež známa pod názvom Joga vedomia. To sa dosiahne tým, že sa uvoľní a usmerní prúd energie, ktorá preteká energetickými centrami pozdĺž chrbtice.

Hodina pozostáva z naladenia sa mantrami, potom nasleduje séria cvičení ( vola sa kriya), relaxácia a meditácia. Na hodine budeme robiť aj  dychové cvičenia.  Každá hodina má konkrétnu tému, napr: balansovanie čakier, pľúca a krvný obeh, proti stresu, podpora imunity, na kľudný spánok, ale aj hojnosť a prosperitu, sebalásku, atď.  )  Cvičí sa v bielom alebo svetlom oblečení, najlepšie prírodných materiálov, vhodná je aj šatka na hlavu.

KJ pomáha  byť vo veľmi dobrej fyzickej a psychickej  kondícii, stíšiť neustále fungujúcu  myseľ,  lepšie zvládať stresové situácie, upokojenie nervového systému, čistenie podvedomých vzorcov a prepúšťať, čo  už neslúži, zlepšenie intuície a koncentrácie, pochopenie a súcit  k iným,  byť tu a teraz, cítiť  väčšiu radosť zo života. Je pre ľudí , ktorí chcú na sebe pracovať. Dovolíš si ju aj Ty? 

PS: Cviky zvládne každý, aj keď sa dovtedy žiadnemu inému fyzickému cvičeniu nevenoval. Kundalini joga je vhodná pre všetkých aj pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, pretože je možné nahradiť cviky vizualizáciou.

Téma čakry (bude spolu  8 nasledujúcich hodín)

Čakry sú psychické centrá. Máme spolu 7 čakier + aura. Každý človek žije dominantne v jednej čakre ( napr. 1. čakra – peniaze , 2.čakra – vzrušenie, radosť, stále sa musí niečo diať).

Cieľom kundaliny jogy je aktivovať všetky čakry a harmonizovať ich, aby sme neboli úzkoprsí, ale aby sme boli schopní vnímať veci, ktoré sa nám v živote dejú. Energia v čakrách môže byť priliš silná (pohltí nás a nevnímame nič iné) alebo príliš slabá, a vôbec ju nevnímame.

Dobre fungujúca 1. čakra: 

Mám rád svoj život, som tu na zemi a mám to tu rád aj so starosťami. Máme  radi svoje telo a zameriavame sa na svoje schopnosti a znalosti. Je o mňa postarané, zem mi dá všetko, čo potrebujem. Mám dobré návyky (viem prekonať občasnú nechuť, odpor napr. k cvičeniu lebo je to dobré pre moje telo alebo studená sprcha (dobrá imunita). Jem zdravo, mám optimálnu váhu, dobrý tok peňazí ( cítim sa bezpečne), rád chodím do prírody.

  • uzemnený, som vo svojom strede, sebaistý, verný, odolný

Oslabená 1.čakra:

Ak nedokážete niečo robiť dlhšiu dobu, treba sa zamerať na jej posilnenie. Čakra je oslabená, ak duša ulietava z tela, nepáči sa mi tu, nechcem tu byť, nemám rád svoje telo.

  • strach, neistota, choroby tela a duše

Veľká koncentrácia na ego, príliš lipnem na veciach, problémy s vylučovaním, problémy s potravou ( 2 extrémy – príliš riešim, čo zjem alebo vôbec sa nestarám, čo zjem, jem nezdravo), môžu sa pridružiť problémy s prijímaním potravy.  Problém so vzťahom sám k sebe, neviem sa zaradiť. Problémy s nohami (členkami, kolenami, chodidlami). Prejavujú sa závislosti, uštipačnosť, rozhorčenosť, žiarlivosť, lipnutie na statuse a svojom postavení v spoločnosti. Na uzemnenie pomáha jesť koreňovú zeleninu, mäso, nosenie červeného oblečenia.

Lektor: Lucia Oravská Lizak ( spirituálne meno Devi Namdass Kaur)
Kundaliny joge (KJ) sa venujem viac ako 3 roky. Som vyštudovaná ekonómka, žila a pracovala som niekoľko rokov v USA (bankovníctvo), potom na SK v korporáciách a zistila som, že by som chcela robiť niečo iné, čo viac pomáha ľuďom. A keďže Kundaliny joga veľmi pomohla v mojom živote mne samotnej, pocítila som volanie a dala som sa na inštruktorský výcvik KJ. Som kreatívna, rada si plním sny a s radosťou užívam každý jeden deň.

Cena: 7 € / lekcia

Kategória:

Rezervácia (voľné miesta - 4/5):

Rezervácie sú uzatvorené pre túto aktivitu.