Menu Zavrieť

Joga pre začiatočníkov aj skôr narodených

Ak ste niekedy uvažovali nad tým, že by ste chceli vyskúšať cviciť jogu, v Lilienke máte výbornú príležitosť začať 🙂 Otvárame hodinu JOGY, kde budeme cvičiť tie najjednoduchšie jógové ásany, ktoré majú ale veľmi pozitívny vplyv na telo a chrbticu. Na konci cvičenia relaxujeme pomocou autogénneho tréningu v pokojnej, príjemnej atmosfére.

Cieľom nášho cvičenia je precvičiť svaly na celom tele a zároveň posilniť chrbtové svaly. Cvičíme jednoduché ale účinné cviky/ásany, ktoré sprispôsobujeme možnostiam a schopnostiam cvičiacich. Za pomoci vybraných jednoduchých jogových cvikov, ktoré sa cvičia aj ako rehabilitačné cviky pokojným tempom posilníme a natiahneme svaly na celom tele. Jednoduché jógové cviky /ásany/, nám jednotlivé svaly pripomenú, prebudia ich, posilnia a natiahnu. Čím viac cvičíme jogu, postupne silnieme a zároveň získame ohybnosť a lepšiu
stabilitu tela.

V bežnom živote si často neuvedomujeme svoje telo a naše jednotlivé svaly. Svaly ochabujú, stuhnú, skrátia sa a teda nevedia udržať rovnú chrbticu. Prichádzajú bolesti krčných svalov, trapézov, hornej časti chrbta a bolesti krížov. Bolesť začína ovládať naše telo a obmedzuje nás. Zanedbávanie pohybu si najviac odnáša naša chrbtica a práve ona by si zaslúžila našu pozornoť každý deň. Preto príďte ku nám na hodiny JOGY a pripomeňte svojim svalom, kto je tu pánom 🙂

Hovorí sa, že pravidelné cvičenie jogy predlžuje život. Treba však dodať, že pravidelné cvičenie jogy predlžuje aktívny život, teda život plný pohybu, ktorý nás napĺňa.

Cena: 6 €/lekcia

Lektor: Mária Barancová

Joga a ja
Od školského veku som mala bolesti krčnej a hornej časti chrbtice. Pravidelne som chodila na rehabilitáciu a cvičila som doma rehabilitačné cviky. Počas základnej školy som začala cviciť jogu ako samouk lebo rehabilitačné cviky mi nestačili. Postupne som zistila, že práve jógové ásany ma zbavili bolesti krčnej chrbtice. Počas strednej a vysokej školy som vyskúšala tanec, pilates, strečing a iné druhy cvičenia na zlepšenie stavu chrbtice. Keď som začala pracovať, chrbtici som sa moc nevenovala, lebo som pracovala na kariére 🙂 K jóge som sa vrátila počas materskej dovolenky, keď už bolesť chrbta bola neúnosná. Pod vedením skúseného jógového majstra som zlepšila techniku cvičenia jogy. Joga je pre mňa spôsob precvičenia celého teľa a uvedomenia si jednotlivých svalov a samej seba v danom okamihu. Len pomocou jogy viem precvičiť a posilniť telo prirodzeným spôsobom s vedomím, že tieto cviky sú overené tisícročnou tradíciou. Joga ma baví, lebo je to nevyčerpateľná studňa výborných cvikov vhodných pre začiatočníkov alebo seniorov, ale aj pre zdatných športovcov. Zároveň je joga pre mňa výzvou, pretože obsahuje aj náročné cviky, ktoré keď sa mi podarí zdolať, moje telo je spokojné a ja mám výborný pocit zo seba samej.