Menu Zavrieť

Kundaliny joga s Luciou (Devi Namdass Kaur)

Dátum: 05.11.2021 11:30 - 13:00

O Kundaliny joge a ako pomáha

Pracuje na harmonizácii tela, duše a mysle. Hlavným cieľom Kundalini jogy je prebudiť plný potenciál vedomia v jednotlivcovi. Preto je tiež známa pod názvom Joga vedomia. To sa dosiahne tým, že sa uvoľní a usmerní prúd energie, ktorá preteká energetickými centrami pozdĺž chrbtice.

Hodina pozostáva z naladenia sa mantrami, potom nasleduje séria cvičení ( vola sa kriya), relaxácia a meditácia. Na hodine budeme robiť aj  dychové cvičenia.  Každá hodina má konkrétnu tému, napr: balansovanie čakier, pľúca a krvný obeh, proti stresu, podpora imunity, na kľudný spánok, ale aj hojnosť a prosperitu, sebalásku, atď.  )  Cvičí sa v bielom alebo svetlom oblečení, najlepšie prírodných materiálov, vhodná je aj šatka na hlavu.

KJ pomáha  byť vo veľmi dobrej fyzickej a psychickej  kondícii, stíšiť neustále fungujúcu  myseľ,  lepšie zvládať stresové situácie, upokojenie nervového systému, čistenie podvedomých vzorcov a prepúšťať, čo  už neslúži, zlepšenie intuície a koncentrácie, pochopenie a súcit  k iným,  byť tu a teraz, cítiť  väčšiu radosť zo života. Je pre ľudí , ktorí chcú na sebe pracovať. Dovolíš si ju aj Ty? 

PS: Cviky zvládne každý, aj keď sa dovtedy žiadnemu inému fyzickému cvičeniu nevenoval. Kundalini joga je vhodná pre všetkých aj pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, pretože je možné nahradiť cviky vizualizáciou.

Téma čakry (bude spolu  8 nasledujúcich hodín)

Čakry sú psychické centrá. Máme spolu 7 čakier + aura. Každý človek žije dominantne v jednej čakre ( napr. 1. čakra – peniaze , 2.čakra – vzrušenie, radosť, stále sa musí niečo diať).

Cieľom kundaliny jogy je aktivovať všetky čakry a harmonizovať ich, aby sme neboli úzkoprsí, ale aby sme boli schopní vnímať veci, ktoré sa nám v živote dejú. Energia v čakrách môže byť priliš silná (pohltí nás a nevnímame nič iné) alebo príliš slabá, a vôbec ju nevnímame.

3. čakra: čin a rovnováha, stred našej sily a energie
element: oheň
farba: žltá
zmysel: zrak (najskôr si potrebujem vizualizovať, čo chcem dosiahnuť, až potom za tým môžem ísť)

Oslabená 3. čakra: nedokážem. Prekážky sú všade a pravidelne. Prispôsobujeme svoje potreby pre uznanie druhých. Nevieme, kto sme, identita nám je neznáma, robíme to, čo nám druhí hovoria, cítime sa, že sme manipulovaní zvonka, nevieme sa vymedziť. Podráždenosť, hnev bez odvahy, nedostatok sily a spontánnosti, nervozita, strach a nepokoj, žalúdočná nervozita.

Príliš silná 3. čakra: potreba mať všetko pod kontrolou a nad všetkým kontrolu. Nenásitnosť (spája sa s mocou).

Zharmonizovaná 3. čakra – mám vôľu konať, pre čo sa rozhodnem. Sila, odvaha, vytrvalosť, cieľavedomosť. Viem zhmotniť to, čo si želám. Človek je vyrovnaný. Vybalansovaním tejto čakry ovplyvníte zdravé sebavedomie, silu (stanete sa ženou činu, mužom činu), pocit -„áno, dokážem to“. Odtiaľto sú riadené sympatie a antipatie, schopnosť trvalých väzieb a medziľudské vzťahy.

Lektor: Lucia Oravská Lizak ( spirituálne meno Devi Namdass Kaur)
Kundaliny joge (KJ) sa venujem viac ako 3 roky. Som vyštudovaná ekonómka, žila a pracovala som niekoľko rokov v USA (bankovníctvo), potom na SK v korporáciách a zistila som, že by som chcela robiť niečo iné, čo viac pomáha ľuďom. A keďže Kundaliny joga veľmi pomohla v mojom živote mne samotnej, pocítila som volanie a dala som sa na inštruktorský výcvik KJ. Som kreatívna, rada si plním sny a s radosťou užívam každý jeden deň.

Cena: 7 € / lekcia

Kategória:

Rezervácia (voľné miesta - 5/5):

Rezervácie sú uzatvorené pre túto aktivitu.