Menu Zavrieť

Kundaliny joga s Luciou (Devi Namdass Kaur)

Dátum: 22.10.2021 11:30 - 13:00

O Kundaliny joge a ako pomáha

Pracuje na harmonizácii tela, duše a mysle. Hlavným cieľom Kundalini jogy je prebudiť plný potenciál vedomia v jednotlivcovi. Preto je tiež známa pod názvom Joga vedomia. To sa dosiahne tým, že sa uvoľní a usmerní prúd energie, ktorá preteká energetickými centrami pozdĺž chrbtice.

Hodina pozostáva z naladenia sa mantrami, potom nasleduje séria cvičení ( vola sa kriya), relaxácia a meditácia. Na hodine budeme robiť aj  dychové cvičenia.  Každá hodina má konkrétnu tému, napr: balansovanie čakier, pľúca a krvný obeh, proti stresu, podpora imunity, na kľudný spánok, ale aj hojnosť a prosperitu, sebalásku, atď.  )  Cvičí sa v bielom alebo svetlom oblečení, najlepšie prírodných materiálov, vhodná je aj šatka na hlavu.

KJ pomáha  byť vo veľmi dobrej fyzickej a psychickej  kondícii, stíšiť neustále fungujúcu  myseľ,  lepšie zvládať stresové situácie, upokojenie nervového systému, čistenie podvedomých vzorcov a prepúšťať, čo  už neslúži, zlepšenie intuície a koncentrácie, pochopenie a súcit  k iným,  byť tu a teraz, cítiť  väčšiu radosť zo života. Je pre ľudí , ktorí chcú na sebe pracovať. Dovolíš si ju aj Ty? 

PS: Cviky zvládne každý, aj keď sa dovtedy žiadnemu inému fyzickému cvičeniu nevenoval. Kundalini joga je vhodná pre všetkých aj pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, pretože je možné nahradiť cviky vizualizáciou.

Téma čakry (bude spolu  8 nasledujúcich hodín)

Čakry sú psychické centrá. Máme spolu 7 čakier + aura. Každý človek žije dominantne v jednej čakre ( napr. 1. čakra – peniaze , 2.čakra – vzrušenie, radosť, stále sa musí niečo diať).

Cieľom kundaliny jogy je aktivovať všetky čakry a harmonizovať ich, aby sme neboli úzkoprsí, ale aby sme boli schopní vnímať veci, ktoré sa nám v živote dejú. Energia v čakrách môže byť priliš silná (pohltí nás a nevnímame nič iné) alebo príliš slabá, a vôbec ju nevnímame.

2. čakra suvisí s : – tvorivosťou (kreativita) , túžbou a pocitom uspokojenia ( naše priania)

2. čakra je o emóciách. Či ich cítim a dovolím si ich prejaviť alebo ich potláčam – či nás emócie odradia, alebo sa do nich príliš ponoríme. Ako dokážete vytvárať vzťah s inými, sexualita, pokračovanie rodu.
———————————————————————————————————————————
Orgány: pohlavné a rozmnožovacie orgány, močový mechúr, obličky.

Ak v harmónii: Uvedomujem si svoje emócie a nechávam ich odchádzať, plynúť ako voda. Potom rovnováha medzi prácou a spánkom, prácou a zábavou, sladkým a slaným jedlom atď. Pozitívny prístup k sexuálnym funkciám, trpezlivosť, tvorivosť, zodpovedné vzťahy.

Ak oslabená: nič Vám nedáva zmysel, všetko sa nám zdá byť fádne, bez chute, depresívne, strnulé emócie, frigidita, vina, neexistujúce hranice, nezodpovedné vzťahy. Problémy s rozmnožovacími orgánmi alebo obličkami . Prejavuje sa aj nepravidelnou a bolestivou menštruáciou, problémy s prostatou.

Ak nefunguje ( nefunguje dualita) – názor napr. chlapi ma nezaujímajú alebo všetko je len zlé alebo iba dobré. (vina, hanba, krivda).

Ak silná: nikdy nepríde ten pocit, že mám všetko (silné túžby, vášeň, pôžitok). Emócie raz hore, raz dolu.

Lektor: Lucia Oravská Lizak ( spirituálne meno Devi Namdass Kaur)
Kundaliny joge (KJ) sa venujem viac ako 3 roky. Som vyštudovaná ekonómka, žila a pracovala som niekoľko rokov v USA (bankovníctvo), potom na SK v korporáciách a zistila som, že by som chcela robiť niečo iné, čo viac pomáha ľuďom. A keďže Kundaliny joga veľmi pomohla v mojom živote mne samotnej, pocítila som volanie a dala som sa na inštruktorský výcvik KJ. Som kreatívna, rada si plním sny a s radosťou užívam každý jeden deň.

Cena: 7 € / lekcia

Kategória:

Rezervácia (voľné miesta - 5/5):

Rezervácie sú uzatvorené pre túto aktivitu.