Menu Zavrieť

Kundaliny joga s Luciou (Devi Namdass Kaur)

Dátum: 28.01.2022 11:30 - 13:00

O Kundaliny joge a ako pomáha

Pracuje na harmonizácii tela, duše a mysle. Hlavným cieľom Kundalini jogy je prebudiť plný potenciál vedomia v jednotlivcovi. Preto je tiež známa pod názvom Joga vedomia. To sa dosiahne tým, že sa uvoľní a usmerní prúd energie, ktorá preteká energetickými centrami pozdĺž chrbtice.

Hodina pozostáva z naladenia sa mantrami, potom nasleduje séria cvičení ( vola sa kriya), relaxácia a meditácia. Na hodine budeme robiť aj  dychové cvičenia.  Každá hodina má konkrétnu tému, napr: balansovanie čakier, pľúca a krvný obeh, proti stresu, podpora imunity, na kľudný spánok, ale aj hojnosť a prosperitu, sebalásku, atď.  )  Cvičí sa v bielom alebo svetlom oblečení, najlepšie prírodných materiálov, vhodná je aj šatka na hlavu.

KJ pomáha  byť vo veľmi dobrej fyzickej a psychickej  kondícii, stíšiť neustále fungujúcu  myseľ,  lepšie zvládať stresové situácie, upokojenie nervového systému, čistenie podvedomých vzorcov a prepúšťať, čo  už neslúži, zlepšenie intuície a koncentrácie, pochopenie a súcit  k iným,  byť tu a teraz, cítiť  väčšiu radosť zo života. Je pre ľudí , ktorí chcú na sebe pracovať. Dovolíš si ju aj Ty? 

PS: Cviky zvládne každý, aj keď sa dovtedy žiadnemu inému fyzickému cvičeniu nevenoval. Kundalini joga je vhodná pre všetkých aj pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, pretože je možné nahradiť cviky vizualizáciou.

Téma stretnutia: PĽÚCA

–        Pľúca sú párový orgán a nesú veľkú múdrosť. Nádych = nový život, Výdych= púšťam veci, nechávam všetko odísť a veľmi dôležitý je práve výdych, aby sme vytvorili priestor pre nové veci, nové energie a práve pľúca nám prinášajú toto posolstvo, veci púšťať a pripúšťať

–        Pľúca zaberajú veľkú časť hornej polovice tela, nemajú svaly, sú prispôsobivé, vzdušné, rozširujú sa nie len do strán, ale aj hore a dole, na 1 nádych nadýchneme 4l vzduchu

PSYCHICKÉ A ENERGETICKÉ PRÍČINY PRE PĽÚCA:

–        Smútok, plač, túžba po niečom, hnev, potláčanie, úzkostlivosť, neviete sa vyjadriť, neviete si zastať sám seba, uprednostňujete iných pred sebou, všetko preháňate až vám dôjde dych, neviete povedať nie, máte pocit, že vás niekto – niečo dusí či príliš ochraňuje, potrebujete, aby vás niekto stále podporoval či povzbudzoval 

Upozornenie:

Ak sa po prihlásení vyskytnú nejaké okolnosti a hodinu potrebujete zrušiť, dá sa tak urobiť najneskôr v deň hodiny do 8:00 hod. pre obednú jogu  a do 15:00 hod. pre večernú jogu. Ak na hodinu neprídete  a  nezrušíte ju do daného termínu, je potrebné inštruktorke kurzovné za hodinu uhradiť. Ďakujeme za pochopenie.

Lektor: Lucia Oravská Lizak ( spirituálne meno Devi Namdass Kaur)
Kundaliny joge (KJ) sa venujem viac ako 3 roky. Som vyštudovaná ekonómka, žila a pracovala som niekoľko rokov v USA (bankovníctvo), potom na SK v korporáciách a zistila som, že by som chcela robiť niečo iné, čo viac pomáha ľuďom. A keďže Kundaliny joga veľmi pomohla v mojom živote mne samotnej, pocítila som volanie a dala som sa na inštruktorský výcvik KJ. Som kreatívna, rada si plním sny a s radosťou užívam každý jeden deň.

Cena: 8 € / lekcia

Kategória:

Rezervácia (voľné miesta - 1/5):

Rezervácie sú uzatvorené pre túto aktivitu.